top of page

הרצאות

1544725302332.png

המוח: תוכנה ומתכנת

המוח הוא הבוס של חיינו! הוא אחראי על האופן שבו אנחנו תופסים את המציאות

ועל המחשבות, הרגשות ואפילו הבריאות של גופנו. 

 

אבל מי ״מחליט״ כיצד יפעל המוח? האם אפשר לשנות את אופן העבודה שלו? או שנגזר עלינו לבלות את חיינו כבולים לאופן הפעולה שלו ללא בחירה?

 

באמצעות אנלוגיה פשוטה וברורה אל העולם הטכנולוגי, נחשוף את האופן שבו המציאות מקודדת לתוך מיליארדי הנוירונים שלנו, נלמד מהם המנגנונים הכותבים את אותה ״תוכנה״ ואיך אפשר לכתוב אותה מחדש, באופן מודע, כך שתתאים יותר לחיינו ותעשה אותנו מאושרים יותר. בהרצאה נלמד, בשפה ברורה ובצורה מובנית ומרתקת, מי אנחנו מבפנים וכיצד יכול כל אחד באופן אקטיבי לקחת אחריות על בריאותו הנפשית והפיזית.

067408364ca5f82b18427ad545ca58fc.jpg

אכילה מודעת
Mindfoodness- על אוכל, סבל והכוח של קשיבות מודעת

השווי העולמי של תעשיית הדיאטות נכון ל2020 הוא כ- 450 בליון דולר, המספרים האלו מעידים על רמת העיסוק והסבל האדירים שהעולם שרוי בו מול אוכל ואכילה. מתי ״התקלקלה״ מערכת היחסים בין בני האדם והאוכל? האם ניתן להאשים את הגנטיקה? תעשיית המזון? מודל היופי העכשיווי?

האם ניתן להשתחרר ממעגל הסבל ואיך יכולה הפרקטיקה העתיקה של קשיבות מודעת להוות את המפתח.

כאב וסבל.jpeg

כאב וסבל- בין השרדות לצמיחה

השאיפה להמנע מכאב וסבל היא אחד הכוחות המניעים את האנושות. תעשיות כמו תעשיית התרופות, הטיפולים הנפשיים, הבידור והמזון רובם מושתתים עליה. על אף המאמצים הגדולים נראה שסבל וכאב תמיד יהיו מנת חלקינו כבני אנוש.

האם ניתן לחוות כאב ללא סבל? מה המקור האבולוציוני של כאב וסבל והאם הם טומנים בחובם את התשובה לחיפוש האנושי אחרי האושר?

מחשבה יוצרת 2.png

מחשבה יוצרת נשיות

איך זה ייתכן שסטרס נפשי גורם להפסקה של וסת? למה זה כל כך נפוץ אצל זוגות שהתקשו להכנס להריון שאחרי שאימצו נכנסו להריון ספונטני? מה הקשר בין מחשבות לתהליכים הורמונליים? ומה זו טפשת הריון?
שתי חוכמות מחזיק כל אדם בתוכו, חכמת הראש וחכמת הגוף.
חוכמת הראש מבינה, מנתחת, מספרת ויוצרת. היא זו שממציאה חדשנויות, בונה ערים ומגיעה לירח.
חכמת הגוף לעומתה נשכחת לפעמים... היא זו שמקבלת מאות אלפי החלטות בתוך הגוף שלנו בכל יום. חכמת הגוף מרפאה פצעים, שומרת על חום מדוייק עבור האיברים השונים ומתעדפת חלוקת חומרי הזנה בגוף בהתאם לטמפרטורה, למצב הבריאותי ולצרכים ברגע נתון.

עבור נשים חכמת הגוף היא אלמנט מרכזי, התהליכים שהגוף הנשי עובר במהלך החיים הם עצומים ומופלאים: ביוץ, התעברות, הריון ולידה הם ריקודים מורכבים שחכמת הגוף יודעת לרקוד בהרמוניה.

כששתי החכמות הנפלאות האלה עובדות באופן מאוזן הכל טוב אבל האם הן יכולות להפריע ולשבש אחת את מהלכה של השניה.

images.jpg

כשתוכן הופך לחומר-
נוירוביולוגיה בעידן של טלפונים חכמים

בעידן עתיר המסכים בו אנו חיים אנחנו חשופים לשטף אדיר של דימויים, אלו, הופכים בתוך המוח שלנו לנוירוטרנסמיטרים ומעצבים את האופן שבו אנחנו חושבים ומפרשים את העולם שמסביבנו. כאשר מדובר בילדים בעלי תודעה גמישה, ההשפעה עוד יותר חזקה והחומר שנקלט מעצב מבני נפש וצובע את הwell being העתידי. איך הופכת תמונה לחומר בתוך גופינו? מדוע מסכים הם כל כך מושכים עבור התודעה שלנו? ואיך אפשר לרתום את הטכנולוגיה, למנוע פגיעה ואף להפוך את הכוח שלה למיטיב?

סיפור גן עדן.jpeg

סיפור גן עדן - הזווית הנוירוביולוגית

התפתחויות חדשניות בחקר המוח שופכות אור על האופן הפלאי בו סיפור הבריאה התנכי מתאר את התודעה האנושית. מדוע זה כל כך מפתה להביע את דעתנו בנושאים שונים? איך קשורה הנטייה להביע דעה לסבל האנושי ולגירוש מגן עדן? למה בושה היא התוצאה המידית של הנטייה הזו? מהו להט החרב המתהפכת ששומר עלינו מעץ החיים ואיך הוא קשור לסינגולריות והתפתחויות טכנולוגיות? והאם יש לנו סיכוי לחזור בשערי הגן? דרך התבוננות במחקרים עכשוויים מעולם הנוירוביולוגיה וחקר התודעה נפרוש מחדש את מיתוס הנפילה מגן עדן לידי סיפור עכשווי ורלוונטי לכל אחד מאיתנו.״

190504348_10159067810018592_7287742265671009679_n.jpeg
a2.jpg

נוירואבולושן

תארו לעצמכם סרט מדע בדיוני, בו מתגלה גזע מוזר של יצורים אצלם המחשבות משנות את המבנה הפיזיולוגי. שמחה מצמיחה זרועות סגולות קטנות שמוחאות כפים וחמלה פותחת פרחי לוטוס על החזה. יצורים שהם זיקיות רגשיות מידיות! עכשיו חזרו לכאן, האם יכול להיות שהדבר הזה באמת קיים? 

התשובה היא כן! נכון השינויים האלה לא מתרחשים בצורה גרפית כמו בתיאור, אבל הרגשות והמחשבות שלנו לא רק גורמים לשינויים מרחיקי לכת בפיזיולוגיה אלא שאלו משפיעים על ההתבטאות הגנטית ואפילו עוברים בתורשה לדור הבא. תחום מחקר פורץ דרך שנקרא גנטיקה חברתית מראה שלמעשה בבחירות התודעתיות שלנו אנחנו מעצבים את העתיד של האנושות. 

בהרצאה הזו נלמד איך מחשבות ורגשות הן חומרים שעוברים בגופינו ומשפיעים עלינו עד רמת התא.

איך הן מייצרות בריאות וחולי, איכות חיים וWell being ובאילו טכניקות אפשר להשתמש כדי לנצל את המנגנון הזה לטובתנו.

line.png
bottom of page